Ne Griezmann ne Mbappe, branilec Umtiti popeljal Francijo v finale mundiala!

Nogometaši Francije so prvi finalisti svetovnega prvenstva v Rusiji. V polfinalu so z 1:0 premagali reprezentanco Belgije, ki bo tako igrala tekmo za tretje mesto. Strelec edinega zadetka na tekmi je bil branilec Samuel Umtiti. Ta je mrežo Thibauta Courtoisa premagal z glavo v 51. minuti tekme, potem ko mu je s kota podal Antoine Griezmann.

Belgijska izbrana vrsta je na poti do polfinala letošnjega svetovnega prvenstva v Rusiji dobila vseh pet tekem (tri v skupinskem delu – Panamo, Tunizijo in Anglijo ter dve v izločilnih bojih – Japonska v osmini finala in Brazilijo v četrtfinalu), medtem ko je Francija na drugi strani ob štirih zmagah vknjižila tudi remi proti Danski v skupinskem delu tekmovanja. Je pa zato četa Didiera Deschampsa silovito krenila v izločilne boje, kjer je najprej s 4:3 v osmini finala izločila Messijevo Argentino, nato v četrtfinalu še Urugvaj.

Spopad dveh izjemno nadarjenih generacij je napovedoval zelo zanimiv polfinalni obračun, katerega so mnogi označili za finale pred finalom. Francoski selektor Didier Deschamps ni imel težav s sestavo udarne enajsterice, medtem ko je bil Martinez na drugi strani zaradi rumenih kartonov prisiljen poiskati zamenjavo za belgijsko odkritje mundiala v Rusiji Thomasa Meunierja. Priložnost je dobil Mousa Dembele, ki je z Alexom Witslom, Naserjem Chadlijem, Marouanejem Fellainijem in Kevinom De Bruynejem tvoril kvintet v strnjeni zvezni vrsti Belgijcev. Prvi so na zelenici v Sankt Peterburgu zapretili Belgijci, ko je v 16. minuti po podaji Kevina De Bruyneja do zaključnega strela prišel Eden Hazard, a je žoga zletela mimo leve vratnice. Le tri minute pozneje vnovič poizkusil belgijski kapetan, toda v zadnjem trenutku je žogo z glavo odbil v kot.

V prvem polčasu sta blestela oba vratarja. Prvi se je z obrambo izkazal Hugo Lloris, ki je s pantersko parado v 22. minuti preprečil zadetek Tobyju Alderwiereldu. Na drugi strani mu je ob poskusu Kyliana Mbappeja v 39. minuti vrnil Thibaut Courtois, ki je z gležnjem odbil žogo ob strelu talentiranega francoskega napadalca z desne strani.

V drugem polčasu je hitro do zadetka prišla Francija. Ta je prek Samuela Umtitija v 51. minuti zatresla mrežo Blegije. S kota je podajal Antoine Griezmann, odlično pa se je znašel branilec Barcelone in matiral tokrat nemočnega Courtoisa. Belgijce je zadetek šokiral in potrebovali so kar nekaj časa, da so se pobrali. Igro je dobro poživil Dries Mertens, ki je vstopil v 60. minuti tekme. A z izjemo strelov Marouane Fellainija z glavo in Axela Witsela z razdalje ni bilo pravih poskusov za izenačenje. Bi pa lahko z višjo prednostjo zmagali Francozi, saj sta imela Griezmann in Corentin Tolisso krasni priložnost v zaključku tekme, a se je obakrat izkazal tudi danes zelo razpoloženi Courtois. Toda ta je bil premalo za napredovanje Belgije v finale.

VIR:24UR.COM