Slovenija

Business to Diplomacy dogodek: “Slovenija – edinstvena filmska destinacija”

V Piranu je v organizaciji Ministrstva za zunanje in evropske zadeve Republike Slovenije, v sodelovanju z Občino Piran in Slovenskim filmskim centrom, potekal dogodek “Business to Diplomacy” z naslovom “Slovenija – edinstvena filmska destinacija”. Na srečanju je bila tujemu diplomatskemu zboru predstavljena Slovenija kot atraktivna dežela za filmsko industrijo.

Z uvodnim nagovorom je dogodek otvoril generalni direktor direktorata za gospodarsko in javno diplomacijo na Ministrstvu za zunanje in evropske zadeve dr. Slobodan Šešum | Avtor: Jadran Rusjan

Z uvodnimi nagovori so dogodek otvorili generalni direktor direktorata za gospodarsko in javno diplomacijo na Ministrstvu za zunanje in evropske zadeve dr. Slobodan Šešum, podžupan Občine Piran Christian Poletti, generalni direktor direktorata za medije na Ministrstvu za kulturo dr. Blaž Mazi, Dubravka Kalin, generalna direktorica direktorata za turizem na Ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport ter mag. Maja Pak, direktorice Slovenske turistične organizacije.

“Dogodek je bil zavestno pripravljen v tednu, ko v Portorožu poteka 26. Festival slovenskega filma, vrhunski dogodek v slovenskem kulturnem koledarju. Ponuja odlično priložnost, da se poglobimo v pomen filma za kreativno industrijo. Hkrati omogoča srečanja in pogovore s slovenskimi filmskimi ustvarjalci”, je v uvodu navzočim poudaril dr. Slobodan Šešum, generalni direktor direktorata za gospodarsko in javno diplomacijo. 

Dodal je, da je festival slovenskega filma platforma, ki povezuje filmske ustvarjalce, kreativno industrijo in ljubitelje filma. Predstavlja most med kulturo in gospodarstvom, saj združuje umetniško izražanje s poslovnim potencialom filmske industrije.

“Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve Republike Slovenije splošno pripisuje velik pomen kulturni diplomaciji, saj prepoznava moč kulture in umetnosti pri gradnji mostov med narodi ter spodbujanju medsebojnega sodelovanja. S tem se krepi ugled Slovenije v svetu in omogoča vzpostavljanje trajnih vezi”, je poudaril dr. Šešum. 

Na okrogli mizi na temo Slovenije kot edinstvene filmske destinacije so sodelovali ga. Nataša Bučar, direktorica Slovenskega filmskega centra, ga. Ira Cecić, producentka, g. Klemen Dvornik, direktor Zveze slovenskih filmskih ustvarjalcev in g. Matej Knep iz Občine Piran. 

Poudarjeno je bilo, da je Slovenija, s svojo izjemno naravno in kulturno raznolikostjo vse bolj prepoznana kot privlačna destinacija za snemanje filmov. Ponaša se z raznolikimi lokacijami, ki nudijo zavidljivo kuliso za filmske ustvarjalce. Slikovite pokrajine, zgodovinska mesta in edinstveni kulturni spomeniki predstavljajo bogat vir navdiha za ustvarjanje nepozabnih filmskih prizorov. Preko filma lahko predstavimo lepote naše dežele in spodbujamo zanimanje za obisk Slovenije. Filmska industrija lahko doprinese k razvoju gospodarstva države, njenega turizma in infrastrukture ter odprtosti v svet. 

 

 

vir: gov.si

Zahvaljujemo se Vam ker nas berete :), ne pozabite vščekati našo FB stran