ŠPORT

Slovenski odbojkarji premagali Nizozemce

Slovenski in nizozemski odbojkarji, ki se pripravljajo na kvalifikacijski turnir za nastop na olimpijskih igrah – ta se bo v Berlinu začel v nedeljo -, so odigrali še tretjo in hkrati zadnjo pripravljalno tekmo pred potjo v Nemčijo. Prvo so v Stožicah s 3:0 dobili Nizozemci, drugo, prav tako v Stožicah, s 3:1 Slovenci. Nocojšnja tekma, ki je navdušila številne gledalce, ki so po nekaj letih v Mariboru spet spremljali igro moške reprezentance, se je končala 3:1 (26:24, 16:25, 25:22, 31:29) za našo izbrano vrsto.

Slovenija – Nizozemska 3:1
Dvorana Tabor, gledalcev 2700, sodnika: Seifried in Miklošič (oba Slovenija).
SLOVENIJA: T. Štern 21, Pajenk 8, Kozamernik 7, Gasparini 2, Vinčić 2, Štalekar 5, Ž. Štern 1, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret 1, Urnaut, Čebulj 18, Možič 7.
NIZOZEMSKA: Keemink 7, Garden 8, Horst 14, Ent, Dronkers, Plak, Gommans, Maan 5, Smit 11, Abdelaziz 20, Solkem 2, Maat 3, Parkinson 8, Andringa 3.

Gledalci so ob predstavitvi reprezentanc toplo pozdravili naše odbojkarje in jih med tekmo tudi glasno spodbujali. Uvodni niz je mineval v rahli premoči nizozemskih reprezentantov, povedli so 12:8, nato pa se je njihova prednost začela topiti. Za to je poskrbel predvsem razpoloženi Tonček Štern, ki je domala vsak napad končal s točko. Toda gostje se niso dali, v končnici so povedli 24:22, naši fantje so prednost izničili, nato pa dosegli še dve točki za zmago v nizu.