ŠPORT

V občino Žalec prihaja nov naslov svetovnih prvakinj, Savinjska regija

V občino Žalec prihaja nov naslov svetovnih prvakinj, tokrat v disciplini taekwondoja. Borki Alisa in Larisa Žagar Slemenšek iz Levca sta v ekipi z Nino Kitek in Mašo Kenjalo iz celjskega Hyonga ter Tyro Barada iz mariborskega Hwaranga pod okriljem trenerja Uroša Bernarda premagali vse tekmice v ekipnih borbah. Dekleta so bila najprej boljša od Kanadčank, nato od Poljakinj in Nizozemk, v finalu pa so premagale še Argentinke in tako postale svetovne mladinske prvakinje v ekipnih borbah.

Svetovno prvenstvo v taekwondoju ITF, ki je potekalo od srede do sobote v nemškem kraju Inzell, je prineslo nov velik uspeh tekmovalcem celjskega kluba Hyong s trenerjem Urošem Bernardom na čelu. Ekipa mladink, v kateri so bile štiri Hyongovke, je osvojila svetovni naslov, v celjski klub so šle še tri srebrne in eno bronasto odličje.

Borke Alisa in Larisa Žagar Slemenšek, Nina Kitek in Maša Kenjalo iz Hyonga ter Tyra Barada iz mariborskega Hwaranga so premagale vse tekmice v ekipnih borbah. Najprej so bile boljše od Kanadčank, nato od Poljakinj in Nizozemk, v finalu pa so premagale še Argentinke.

Srebro sta osvojila Kemal Kabilović v konkurenci 60 tekmovalcev v kategoriji mladincev do 62 kg in Larisa Žagar Slemenšek med 48 tekmovalkami v kategoriji mladink do 55 kg, Kabilović pa je bil srebrn tudi z mladinsko ekipo v borbah. Bron je domov prinesla Maša Kenjalo pri mladinkah do 65 kg.

Slovenska reprezentanca je osvojila še eno zlato, dve srebrni in tri bornasta odličja. Svetovna prvakinja je postala Tyra Barada pri mlaidnkah do 45 kg, srebro sta osvojili Urška Gazvoda pri članicah do 62 kg in Urša Terdin pri članicah do 75 kg, bron pa Timi Zavec in Sven Hojs pri mladincih do 62 kg ter Žiga Zagoranski pri mladincih do 56 kg.

VIR:HYONG.SIFOTO:HYONG.SI