ŠPORT

Dve srebrni kolajni za reprezentanco Slovenije OFEM BB 2022

Mlada reprezentanca Slovenije se trenutno nahaja v Banski Bystrici, kjer nastopajo na Olimpijskem festivalu evropske mladine. Športne igre za športnike med 15. in 18. letom starosti predstavljajo prvo stopničko proti olimpijskim igram.
Največja slovenska reprezentanca do sedaj šteje kar 97 športnikov in športnic, ki na letošnjem poletnem OFEM-u nastopajo v vseh 10-ih športnih panogah na seznamu. V reprezentanci so prvič predstavniki vseh treh ekipnih športov (košarka, rokomet in odbojka).

Prvi dnevi tekmovanj so potekali dokaj mirno, včerajšnji dan pa je prinesel prva odličja in veselje tudi znotraj slovenske ekipe. Prvo kolajno za tokratno odpravo je osvojil judoist Tobias Furst Črtanec, ki je v kategoriji do 66kg osvojil srebrno kolajno. Kmalu zatem se mu je pridružila še plavalka Nija Gerdej, ki je na 200m prsno osvojila drugo mesto.

Vse rezultate in urnik tekmovanj si lahko ogledate na spletni strani iger.