ŠPORT

Slovenska rokometna reprezentanca si je že po četrti tekmi kvalifikacij zagotovila nastop na prvenstvu stare celine.

Kot piše VECER.COM:

Okoli 3500 gledalcev je bilo v prekrasnem vzdušju v celjski dvorani Zlatorog priča četrti zmagi slovenske rokometne reprezentance v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, ki ga bodo prihodnje leto gostili v Avstriji, na Norveškem in Švedskem. Še drugič v štirih dneh so bili Slovenci boljši od Nizozemcev, tokrat s 30:23 (16:11).

Slovenija – Nizozemska 30:23 (16:11)
Dvorana Zlatorog v Celju, gledalcev 3300, sodnika Brunner in Salah (oba Švica).
SLOVENIJA: Zaponšek 8 obramb, Kastelic 6 obramb, Blagotinšek 2, Verdinek 2, Henigman 3, Kavtičnik, Janc 3, Poteko 4, Cehte, Kodrin 2, Zarabec 5 (2), Šoštarič 3 (2), Ovniček 2 (1), Bombač, Mačkovšek 3, Suholežnik 1.
NIZOZEMSKA: Ravensbergen 10 obramb, Kooijman 4, Baijens 1, Leenders, Sluijters 2, L. Steins 1, Schagen 3, I. Steins, Schoenaker, Smits, Adams 1, Boomhouwer 6 (4), Jerry 4, Smit 1, Eijlers, Ten Velde.
Sedemmetrovke: Slovenija 7 (5), Nizozemska 5 (4); izključitve: Slovenija 10 minut, Nizozemska 10 minut.