ŠPORT

Slovenski rokometaši so uspešno končali kvalifikacije

Sproščeni, razbremenjeni vseh dilem so včeraj slovenski rokometaši v Kopru začeli zadnjo kvalifikacijsko tekmo za nastop na evropskem prvenstvu januarja prihodnje leto, ko so gostili Estonce. Ni se poznalo, da so zamenjali kar šest igralcev, ki so v sredo nastopili v Latviji, kjer so Slovenci nameravali zadržati niz neporaženosti v tej skupini. Pri tem so bili neuspešni. “Tista tekma je pozabljena, kar je bilo, je bilo,” je nov pristop slovenskih fantov napovedal pomočnik trenerja Uroš Šerbec. Če bi jim kvalifikacije v skupini z Latvijo, Estonijo in Nizozemsko uspelo končati brez poraza, bi bili na žrebu, ki bo v petek, 28. junija, na Dunaju, med nosilci skupin, kar bi lahko pomenilo lažji žreb.

Po začetnem vodstvu s 4:0 na Bonifiki so Estonci, ki so že prej zapravili vse možnosti za napredovanje in v skupini še niso osvojili niti točke, prvič pokazali nekaj volje do igre. Če v nadaljevanju naši ne bi začeli grešiti iz izdelanih akcij, bi vodstvo Slovenije hitro naraslo – že po prvih minutah tekme je bilo jasno, da sta na terenu ekipi različnih kvalitet. Med boljšimi posamezniki v vrsti z obale Baltika je bil Andris Celminš, ki je zadnja leta preživel v slovenskih klubih, nazadnje je bil v Mariboru.