ŠPORT

Tim Gajser zmagal petič zapored

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva razreda MXGP v nemškem Teutschenthalu. Slavil je prepričljivo, z zmagama v obeh vožnjah, in je po deseti preizkušnji sezone še povečal naskok v skupnem seštevku. Na drugem in tretjem mestu sta dirko končala Švicar Arnaud Tonusin Francoz Gautier Paulin. Za Gajserja je današnja zmaga peta zaporedna (po Portugalski, Franciji, Rusiji in Latviji) ter skupno šesta v tej sezoni.

Na današnji dirki nista nastopila Italijan Antonio Cairoli in aktualni prvak Nizozemec Jeffrey Herlings, ki sta se na zadnji dirki v Latviji poškodovala. Gajser je tako s 50 točkami še povečal naskok v SP. Zdaj ima 441 točk, Cairoli ostaja pri 358, tretji pa je Švicar Jeremy Seewer z 289.

Na nemški dirki je nastopil tudi Klemen Gerčar, ki pa je tudi tokrat ostal brez točk; prvo vožnjo je končal na 22. mestu, drugo pa na 28.

V šibkejšem razredu MX2 je nekaj točk dobil Jan Pancar; v drugi vožnji je bil 18., v prvi na 22. mestu, tudi skupno pa je bil na koncu 22. Slavil je Španec Jorge Prado pred Francozoma Tomom Viallejem in Mathysom Boisramejem.

Sezona se bo nadaljevala čez dva tedna v indonezijskem Palembangu.

VIR:VECER.COMAVTOR: STA, ŠR – FOTO:PIXABAY(simbolična fotografija)